KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14577187
*
nr 1457 7187
Gustav Grafström
(1886-1974), Sverige
Oljemålning, Signerad, "siesta". Olja på pannå, 59x39cm, yttermått inklusive ram: 70x50 cm
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2022
kl 20:18:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 16:48:43
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustav Grafström
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
Läs mer om Gustav Grafström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav grafström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Gustav Grafström
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
Läs mer om Gustav Grafström
nr 1457 7187
Gustav Grafström
(1886-1974), Sverige
Oljemålning, Signerad, "siesta". Olja på pannå, 59x39cm, yttermått inklusive ram: 70x50 cm
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/3 16:48:43 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustav Grafström
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.Läs mer om Gustav Grafström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav grafström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



